Historia Agromex

Firma AGROMEX powstała w 1992 roku i przez ponad 30 lat działalności pozostając biznesem rodzinnym stała się jedną z największych firm transportowych w Polsce. Oferujemy transport drogowy oraz intermodalny. Pracujemy z wykorzystaniem naczepy stand-by. Rozwijając się w sposób zrównoważony wykorzystujemy zeroemisyjne paliwo (bio-LNG) do napędzania naszych pojazdów. Nasz doświadczony zespół spedytorów chętnie służy Państwu pomocą.

1990

Panowie Wojciech i Jacek Fraszka, prowadzący już od kilku lat gospodarstwo rolne,  nabyli na licytacji od wojska samochód ciężarowy Jelcz. Pojazd ten służył do transportu wyprodukowanych w gospodarstwie płodów rolnych. Był to pojazd, który stał się zalążkiem przyszłej firmy transportowej Agromex.

1992

Oficjalny rok powstania firmy Agromex.

1993

Wykorzystywana już od 3 lat ciężarówka Jelcz okazała się niewystarczająca do obsługi tras zagranicznych. Właściciele zakupili więc inny pojazd – Renault Major z naczepą skrzyniową. Ciężarówka nie była nowa, ale jeździła wcześniej w konwoju pojazdów cyrkowych, więc miała nieduży przebieg.

1995

Zakup pierwszej fabrycznie nowej ciężarówki, był to ciągnik siodłowy Renault Magnum. Firma w tym czasie zajmowała się transportem płynnych towarów spożywczych w cysternach.

1998

Zakup pierwszych naczep kurtynowych typu Mega marki Wielton. Od tego czasu nasza flota będzie się składać wyłącznie z naczep Mega.

2003

Wielkość floty osiągnęła 30 pojazdów, w następnych latach nastąpił gwałtowny rozwój, i w ciągu 4 lat rozmiar floty zwiększył się o ponad 200%.

2007

Trwa dynamiczny rozwój firmy, wielkość floty przekroczyła 100 pojazdów.

2008

System zarządzania jakością został certyfikowany przez Dekra Certification za zgodny z normą ISO 9001.

2013
  • Biura firmy zostały przeniesione do nowo wybudowanego obiektu.
  • Uruchomienie profesjonalnego serwisu pojazdów ciężarowych oraz własnej stacji paliw.
  • W tym roku Agromex włączył do swojej oferty usługi intermodalne w oparciu o przewóz naczep koleją.
2018

Przygotowując się do Brexitu, Agromex otwiera spółkę zależną na terenie Wielkiej Brytanii (Agromex Transport & Solutions UK Limited).

2019

Uruchomienie paneli fotowoltaicznych, które zapewniają energię dla biur oraz serwisu.

2021

Do floty firmy Agromex dołączają pierwsze ciągniki Iveco S-Way NP, które są napędzane skroplonym gazem ziemnym (LNG). Obecnie firma dysponuje 38 takimi pojazdami.

2023

IV kwartał – flota ciągników napędzanych gazem ziemnym przechodzi na zero-emisyjne paliwo bio-LNG czyli biogaz nie będący paliwem kopalnym, a pochodzącym z odpadów.