Usługi dla firm

Serwis pojazdów ciężarowych

Kompleksowe naprawy wszystkich marek

Do usług oferowanych przez naszą firmę należy przede wszystkim mechanika samochodów dostawczych i ciężarowych wszystkich marek. Wachlarz naszych usług jest bardzo szeroki, specjalizujemy się nie tylko w drobnych naprawach serwisowych, ale przeprowadzamy również naprawy generalne. Nasza fachowość sprawdza się również w kompleksowych naprawach powypadkowych. Nasz serwis wyposażony jest w niezbędny sprzęt, który umożliwia przeprowadzanie tego typu operacji. Nasza doświadczona kadra skutecznie usunie każdą usterkę. Powierzając swój pojazd naszym mechanikom, masz gwarancję, że zostaną użyte tylko części od rekomendowanych producentów, a samochód odzyska pełną sprawność.

Wulkanizacja

Serwis Agromex zajmuje się również profesjonalną usługą wulkanizacyjną. Oferujemy kompleksową naprawę, wymianę opon, felg i całych kół. Nasi mechanicy skutecznie pozbędą się problemów związanych wyważaniem kół, odnowienie felg, a także zamówieniem nowych opon.

Naprawy układów napędowych

Doświadczony mechanik doskonale wie, że układ napędowy to jeden z najbardziej precyzyjnych układów w samochodzie. Zawiera również elementy, które bywają bardzo kosztowne. Na ogół w jego skład wchodzą skrzynia biegów, sprzęgło, półosie napędowe, czy dodatkowo wał napędowy i dyferencjał. W Agromex regularnie przeprowadzamy prace diagnostyczne, których celem jest odnalezienie przyczyny awarii. W naszym serwisie możliwe jest błyskawiczne zdiagnozowanie usterki i skuteczne jej zreperowanie. Nasza wieloletnia obecność w branży transportowej pozwala nam również mierzyć się z każdym możliwym uszkodzeniem, a nasz doświadczony zespół potrafi odnaleźć ostateczne rozwiązanie problemu.

Okresowa obsługa olejowa

To ściśle określone czynności, które przy pojeździe powinny być wykonywane regularnie i bardzo precyzyjnie. Podążając zasadą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, serwis Agromex zajmuje się kompleksową obsługą olejową. Pojazd może być eksploatowany w każdych warunkach, a my, standardowo zajmiemy się takimi usługami, jak: wymiana oleju silnikowego, wymiana wkładu filtru paliwa, czy regulacja luzów zaworowych

Naprawy układów hamulcowych wraz z regeneracją zacisków

Sprawny układ hamulcowy jest absolutnym obowiązkiem, by pojazd mógł zaliczać się do kursowania po drogach. Mechanicy w serwisie Agromex stawiają za priorytet bezpieczeństwo powierzonych im samochodów oraz kierowców. Dlatego w zakresie naszych usług jest m.in. ocena i weryfikacja stanu przewodów hamulcowych, pomiar grubości okładzin (klocków i szczęk), grubości tarcz oraz średnicy bębnów hamulcowych. Sprawdzamy także poprawność działania siłowników hamulcowych.

Naszą specjalizacją jest regeneracja zacisków hamulcowych. Wyeksploatowany samochód bardzo łatwo może nabawić się problemu z właściwym działaniem układu hamulcowego. Szczególnie narażone są zaciski, ze względu na ich umiejscowienie. Są one podatne na działanie wilgoci, brudu, czy nawet soli drogowej. Aby uniknąć zablokowania zacisków, serwis Agromex wykonuje fachową regenerację. W pierwszej kolejności skrupulatnie czyścimy powierzchnię zacisków i wszelkich zakamarków. Dopiero po kompletnym pozbyciu się rdzy, odmalowujemy cały zacisk. Pozbywamy się starych i zniszczonych uszczelek, uszczelniaczy i osłon. Oczyszczony zacisk poddajemy piaskowaniu, co sprawi, że będzie wyglądał niemal jak nowy.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan układu hamulcowego!

Naprawy zawieszenia

Jeśli chcesz, aby pojazd popranie się prowadził, Twoja jazda była komfortowa, czy przede wszystkim, chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, w serwisie Agromex zajmujemy się również naprawą zawieszenia. Sprawdzamy i wymieniamy amortyzatory, resory, poduszki i łączniki stabilizatora, a także sworznie i łożyska. Kompleksowo montujemy poszczególne elementy zawieszenia.

Geometria kół

Wyregulowane koła pozwalają cieszyć się komfortem jazdy, większym bezpieczeństwem, a nawet — mniejszym zużywaniem paliwa, dzięki mniejszym oporom. W serwisie Agromex nasi mechanicy skutecznie sprawdzają zbieżność kół, wcześniej sprawdzając luzy, sworznie i drążeki kierownicze. Do każdego z ustawień kół producent podaje precyzyjne dane fabryczne (co do milimetra) i to do nich stosujemy się w trakcie wykonywanej usługi.

Naprawa ogrzewania postojowego (Webasto, Eberspächer)

Webasto to nic innego jak właśnie ogrzewanie postojowe.  Takie ogrzewanie warto sprawdzić znacznie szybciej, niż tuż przed sezonem zimowym, aby uniknąć straty czasu na staniu w ogromnych kolejkach, czy przegapieniu wolnego terminu. W naszym serwisie doceniamy kierowców i chcemy, aby mieli oni zawsze komfortowe warunki w trakcie jazdy. Likwidujemy usterki różnych przyczyn, od rozszczelnienia, przez uszkodzenie pompy wody, po elektroniczną awarię sterowników.

Serwis mobilny 24h

Świadczymy usługi napraw samochodów ciężarowych oraz dostawczych za pomocą nowoczesnego sprzętu mobilnego. Mamy specjalistyczną wiedzę i sprzęt, aby naprawić każdy pojazd. Nie ogranicza nas warsztat na miejscu, potrafimy dostosować się do trudnych warunków i dokonać usług naprawczych na trasie, czy w siedzibie klienta.

Myjnia pojazdów ciężarowych

Samochody dostawcze i ciężarowe, a także pojazdy specjalistyczne, wymagają skrupulatnej opieki nad ich stanem wizualnym. Przemierzając tysiące kilometrów, nie chcemy, aby nasz sprzęt prezentował się źle. Zapraszamy do czynnej od poniedziałku do soboty myjni samochodowej, której wszechstronne opcje pozwalają nam dokonać usługi mycia dosłownie każdego pojazdu. Specjalizujemy się w myciu zewnętrznym pojazdów ciężarowych.

Parking dla pojazdów ciężarowych

Świadcząc usługi transportowe, nie moglibyśmy inaczej wykorzystać ogromnego terenu nieopodal naszej siedziby, niż konstrukcja utwardzonego parkingu dla pojazdów TIR. Znajduje się on bezpośrednio przy trasie S8 i jest czynny 24/7.

Parking jest ogrodzony i monitorowany, a dodatkową gwarancją bezpieczeństwa jest sprawująca pieczę nad placem ochrona. Korzystanie z parkingu jest komfortowe o każdej porze dzięki pełnemu oświetleniu całego terenu. Kierowcom w długiej trasie przygotowaliśmy natomiast dodatkowe udogodnienia jak prysznice i pomieszczenia sanitarne.

Parking jest dostępny tylko po podpisaniu umowy o korzystanie.