Transport i spedycja

Transport drogowy

Transport drogowy

Transport drogowy to najpopularniejsze rozwiązanie transportowe, które dzięki rozbudowanej infrastrukturze i sieci dróg charakteryzuje się dostępnością i elastycznością. Podczas transportu możliwe są doładunki oraz rozładunki częściowe, co dodatkowo podnosi efektywność tej gałęzi transportu.

Nasze samochody ciężarowe z naczepami kurtynowymi typu Mega (o pojemności 100 cbm) przewożą towary dla różnych branż, m.in. komponenty na produkcję, również w systemie just-in-time, wyroby gotowe (przemysłowe i FMCG), a także towary i materiały na targi i wystawy. Specjalizujemy się też w realizacji dużych projektów w krótkim okresie czasu. Oferujemy także usługę pracy z wykorzystaniem naczep stand-by, czyli pozostawianych na terenie klienta na czas załadunku.

Kluczowe obszary:

  • dostawy just-in-time,
  • obsługa targów i wystaw,
  • oferta naczep stand-by,
  • przewozy milk-run,
  • obsługa dużych projektów.

Transport intermodalny

Transport intermodalny

Rodzaj transportu, gdzie przy przewozie ładunków wykorzystuje się więcej niż jedną gałąź transportu, ale jednostka ładunkowa pozostaje ta sama, a więc nie ma przeładunków.

Transport intermodalny droga-kolej jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku ponieważ 1 pociąg intermodalny równa się ok. 40 ciężarówkom. Poza odcinkami początkowym (first mile) i końcowym (last mile), przewóz na właściwym odcinku realizowany jest przez kolej. Według naszych danych taki sposób realizacji przewozu pozwala na zmniejszenie emisji CO2e (według metody TTW) o ponad 47% (łącznie droga+kolej, na dużych dystansach).

Agromex dysponuje flotą naczep kurtynowych Mega (3.0 m wysokości wewnętrznej) typu huckepack. Są to naczepy ciężarowe przystosowane do przewozu koleją oraz statkiem Ro-Ro. Charakteryzują się one wzmocnioną ramą oraz posiadają zawieszenie pneumatyczne pozwalające na uniesienie naczepy przez dźwig podczas załadunku na wagon kolejowy.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat opcji transportu intermodalnego.

Hybrydowy model transportowy

Hybrydowy model transportowy

Dzięki temu, że wykonywane przez nas przewozy w trybie intermodalnym oparte są o naczepy ciężarowe, posiadamy elastyczność realizacji transportów zarówno w trybie drogowo-kolejowym jak i wyłącznie drogowych. Doświadczony zespół spedytorów może przeanalizować każdy przypadek indywidualnie i zdecydować jaki rodzaj transportu będzie najbardziej efektywny dla danego przypadku.

Hybrydowy model transportowy pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad elastycznością realizowanych usług przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu salda emisji CO2, jest więc zarówno efektywny, jak i znacznie bardziej przyjazny środowisku niż model standardowy.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat hybrydowego modelu transportowego.

Spedycja międzynarodowa

Przy współpracy z wieloma przewoźnikami realizujemy zlecenia transportowe na terenie całej Europy. Dzięki współpracy z firmami zewnętrznymi, dysponującymi własnymi flotami, dodatkowo zwiększamy naszą elastyczność oraz możliwości przewozowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku projektów wymagających podstawienia dużych ilości pojazdów w krótkim okresie czasu, np. targi lub duże zamówienia produkcyjne/sprzedażowe „na już”.

Spedycja krajowa

Współpracujemy z firmami przewozowymi, które specjalizują się w transportach krajowych. Dzięki temu jesteśmy zaufanym partnerem również w krajowych łańcuchach dostaw obejmujących zarówno pojedyncze transporty, jak też obsługę kontraktów.